Lajmet e fundit

Коалицијата Алтернатива и Алијанса за Албанците: Албанската култура понижена од Министерството за култура

По објавувањето на резултатите од годишната национална програма ...

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, оствари средба со италијанскиот амбасадор во Скопје, г. Андреа Силвестри

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, придружуван од пратени ...

Коалиција Алијанса за Албанците & АлтернАтивА: Какви пораки прими и испрати Бујар Османи од Вучиќ?

Вчера (четврток – 18.02.2021) министерот за Надворешни работи на Р ...

Младински форуми на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива:  Премиере, ќе ви дадеме две кутии со вакцини, само не си поигрувајте со граѓаните

    Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумит ...

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива: Владата која ги остава граѓаните без вакцини мора да замине

Неуспесите на Владата за грижа кон јавното здравје во нашата др ...

Коалиција Алијанса за Албанците & АлтернАтивА: На Заев не му пречи бројот на сведоците, туку бројот на Албанците

Деновиве, кога коалицијата Алијанса за Албанците & АлтернАтивА ...

АлтернАтивА: „Концептот за основното образование“, предложен од МОН, е забрзана иницијатива

Во текот на месец декември минатата година, Министерството за об ...

Koalicioni AAA-ASH: I bëjmë thirrje shumicës parlamentare LSDM-BDI që të heqin dorë nga propozimi për Avokatin e Popullit dhe ta anulojnë konkursin

Pasi që tashmë është bërë zyrtare që kandidat për Avokat të Popullit është kandidati për kryeministër i BDI ...

A ishte Avokati i Popullit çmimi i mashtrimit?

Sot, kur në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut u bë publik propozimi që Avokat i ri i Popullit të j ...

Коалицијата Алијанса за албанците и Алтернатива: Владата го спречува Законот за државјанство

Почитувани медиуми, Почитувани граѓани, Споделбата на власта е в ...

Close