среда, мај 12, 2021
  • sq
  • en
  • mk

Коалиција Алијанса за Албанците и АлтернАтивА: Корупцијата цути во владините институции

Оваа влада произведува повеќе корупциски скандали отколку што може да ги прати опозицијата и пошироката јавност. Додека не стивнувале коментарите за приведувањето поради корупција...

АлтернАтивА: Го осудуваме албанофобскиот јазик на комиттите и бараме да бидат преземени казнени мерки

Вчера во центарот на Скопје се слушнаа фашистички, навредливи и понижувачки повици кон Албанците во нашата земја. Сторители на овие повици беа навивачката група...

AlternAtivA – Kumanovë: Pushtetet ndryshojnë, por huqin antishqiptar nuk e harrojnë

Sot jemi këtu që të ndajmë edhe një informacion me opinionin, për të dëshmuar kështu edhe njëherë se ky pushtet vazhdon të ketë standarde...

Младински форуми на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива: Премиере, ќе ви дадеме...

    Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, денес сме тука – пред Владата на Република Северна Македонија – без помпезност и без врева да му...

АлтернАтивА: Претседателот Африм Гаши оствари средба со претседателот на Демократска партија на Косово, Кадри...

Денес, во Приштина, претседателот на АлтернАтивА, Африм Гаши, придружуван од пратеничката Сафије Садики - Шаини, оствари средба со претседателот на Демократската партија на Косово,...

Алтернатива: Слободата на медиумите е фундаментално право и барометар на демократијата

Меѓународниот ден на слободата на медиумите, прогласен од Генералното собрание на ООН, е ден кога целиот свет го...

Коалиција Алијанса за Албанците & АлтернАтивА: Какви пораки прими и испрати Бујар Османи од...

Вчера (четврток – 18.02.2021) министерот за Надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, беше на посета во Белград. Можеби му било мерак или...

АлтернАтивА: Претседателот Африм Гаши оствари средба со Лулзим Баша

За време на престојот во Тирана, претседателот на АлтернАтивА, Африм Гаши, придружуван од потпретседателот на партијата, Лулзим Алиу, беше примен и од претседателот на...

АлтернАтивА: Општина Тетово реализира милионски бизниси со антиевропски лица

Деновиве во јавноста се појавија информации дека Општина Тетово, управувана од ДУИ и СДСМ, само еден ден по изборот на новата влада (на 31...

Африм Гаши оствари проштална средба со францускиот амбасадор, г. Кристијан Тимоние

Африм Гаши оствари проштална средба со францускиот амбасадор, г. Кристијан Тимони Претседателот на АлтернАтивА, г. Африм Гаши, придружуван од потпретседателот на партијата, Адмирим Халити, денес...

Populare