Wednesday, May 12, 2021
  • sq
  • en
  • mk

Afrim Gashi takohet me ambasadorin italian në Shkup, z. Karlo Romeo

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, së bashku me Sekretarin e Përgjithshëm, Skender Rexhepi - Zejdi, sot kanë realizuar takim me ambasadorin italian në Shkup,...

Afrim Gashi realizoi takim me u.d. Ambasadore e SHBA-ve në Shkup, znj. Jennifer R...

Sot kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, realizoi takim me u.d. Ambasadore e SHBA-ve në Shkup, znj. Jennifer R Littlejohn. Në këtë takim virtual, që zhvillohet...

AlternAtivA: Po dështon përsëri plani i fillimit të vitit shkollor

Në ditën kur është caktuar të fillojë viti shkollor, AlternAtivA konstaton se – përkundër pompozitetit patetik të ish ministrit të Arsimit dhe Shkencës dhe...

Afrim Gashi u takua me Ambasadorin Gjerman në Shkup, z. Tomas Gerberih

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga deputeti dhe njëherazi nënkryetar i partisë, Nexhbedin Kahremani, sot kanë realizuar takim me ambasadorin gjerman në vend,...

AlternAtivA: Kryetari Afrim Gashi u takua me kryeministrin e Republikës së Kosovës, z. Avdullah...

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, në vazhdën e takimeve të tij, sot në Shkup  realizoi takim me kryetarin e Republikës së Kosovës, z. Avdullah...

ALTERNATIVA: Urime vitin e ri shkollor dhe mbështetje për grevën e mësimdhënësve!

Me rastin e fillimit të vitit shkollor, ALTERNATIVA të gjithë shkollarëve u uron një vit të mbarë dhe të suksesshëm,...

Përfundoi me sukses ligjërata e këshilltarit amerikan, z. Jens Mueller

Sot, në hapësirat e restaurant "Bushi" në Shkup, përfundoi me sukses ligjërata e organizuar nga partnerët e koalicionit AlternAtivA-ASH,...

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët & AlternAtivA: Një qeveri që i lë qytetarët pa vaksina...

  Dështimet e qeverisë për ruajtjen e shëndetit publik në vendin tonë s’kanë të ndalur. Pas dështimit të saj me menaxhimin e valës së dytë...

Fjalimi i plotë i kryetarit të AlternAtivA-s, Afrim Gashi në Kuvendin e RVM-së për...

I nderuar kryetar i Kuvendit Të nderuar kolegë deputetë e përfaqësues të mediave, Të nderuar mysafirë nga kori diplomatik dhe...

“Vatra jonë” e Alternativës sonte realizoi takim me banorët e Kamjanit të Bogovinës

AlternAtivA e Afrim Gashit, në kuadër të fushatës "Vatra jonë – AlternAtivA jonë" sonte ka vazhduar me takimet e saj...

Populare