Saturday, January 23, 2021
  • sq
  • en
  • mk

Urimi i kryetarit të AlternAtivA-s, Afrim Gashi, për Vitin e Ri 2021

Të nderuar qytetarë, më lejoni që, derisa i numërojmë orët e fundit të këtij viti, t’ju drejtohem për ta bërë një përmbledhje të vitit...

Afrim Gashi u takua me kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Salih Murat

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga shefi i Kabinetit, Meriton Civuli, sot ka realizuar takim me kryetarin e Gjykatës Kushtetuese të Maqedonisë...

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi u takua me Kryeparlamentarin Turk, Mustafa Shentop

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga ish-ministri i Kulturës, aktualisht deputet i AlternAtivA-s, Hysni Ismaili, mbrëmë në Shkup ka realizuar takim me...

ASH-AAA: Reagim ndaj Koferencës së Kryeminstrit Zaev dhe kapjes me lëndë narkotike të të...

Ditëve të fundit jemi dëshmitarë të aksioneve të ndryshme për kapjen e lëndëve narkotike në vend, ku pas rastit të Haraçinës, para disa...

Afrim Gashi uron Ditën e Arsimit Turk në Republikën e Maqedonisë së Veriut

Sot me rastin e 21 Dhjetorit – Ditës së Arsimit Turk në Republikën e Maqedonisë së Veriut, më lejoni që t’ua shpreh urimet e...

AlternAtivA: A është Buçkovski shenjë dështimi e Osmanit dhe Zaevit?

Pasi që Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka caktuar që përfaqësues special për bisedime me Bullgarinë të jetë Vlladimir Buçkovski, detyrimisht shtrohen...

Afrim Gashi uron Lulzim Bashën në 30 vjetorin e PD-së: Demokracia mbetet lajtmotiv...

“30-vjetori i Partisë Demokratike të Shqipërisë pa dyshim se mbetet të jetë një ndër shenjat më të fuqishme të pluralizmit shqiptar, që nga protestat...

Zejd Rexhepi nga Alternativa takohet me Zëvendëskryetarin e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim –...

    Deputeti i AlternAtivA-s, Skender Rexhepi -Zejdi, në vazhdën e takimeve të tij në kryeqytetin e Turqisë - Ankara, sot ka realizuar takim miqësor me...

Zejd Rexhepi nga Alternativa takohet me Zëvendesministrin e Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, z....

Deputeti i Alternativës, Skender Rexhepi - Zejdi, sot ka realizuar takim me Zëvendesministrin e Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, z. Dr. Serdar Çam. “Në saje...

Skender Rexhepi – Zejdi nga Alternativa takohet me kryetarin e TIKA-s në Ankara, z....

Deputeti i AlternAtivA-s, Skender Rexhepi - Zejdi, sot ka qenë mysafir në selinë qendrore të Agjencionit Turk për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) në Ankara,...

Populare